Bezpieczne płatności Szybka dostawa zamówień już od 99 zł GRATIS ! Kontakt tel. (22) 337 18 18, email: sklep@aromanti.pl                                 Orlen Paczka 10,00 zł   InPost Paczkomat  -  12,00 zł    DHL Kurier -  15,00 zł

ASHLEIGH & BURWOOD – brytyjskie katalityczne lampy zapachowe


Porcelanowe, ceramiczne lub szklane. Eleganckie i precyzyjnie wykonane. Niepowtarzalne jak małe dzieła sztuki. Takie są LAMPY ZAPACHOWE brytyjskiej marki Ashleigh & Burwood. To prawdziwa gratka dla miłośników pięknych, a jednocześnie praktycznych przedmiotów.

CZYM JEST LAMPA ZAPACHOWA I JAK DZIAŁA? 

 Lampy działają na zasadzie katalitycznego spalania – gdy palnik zostanie podgrzany, przepływające przez jego kontur powietrze niszczy bakterie i niweluje nieprzyjemne zapachy. Jednocześnie lampa uwalnia, poprzez kamień, wybrany aromat.


 Substancje zapachowe dedykowane lampom Ashleigh & Burwood to mieszanka naturalnych i identycznych z naturalnymi ekstraktów roślinnych. Same kompozycje zapachowe można zaś określić mianem perfumiarskich, ponieważ odnajdziemy w nich aromaty znane z luksusowych perfum. Podstawą każdego aromatu jest alkohol izopropylowy – to ta sama forma alkoholu, jaka znajduje się m.in. w preparatach do dezynfekcji używanych w szpitalach. Do tego dochodzi woda destylowana i sama kompozycja zapachowa.


 Lampy Ashleigh & Burwood mogą pochwalić się pozytywnymi wynikami testów przeprowadzonych przez Independent Laboratory Research, z których wynika, że pomagają niszczyć najbardziej pospolite bakterie i nieprzyjemne zapachy w gospodarstwach domowych:

• ​​w zaledwie 30 minut powietrze zostanie oczyszczone z 99% bakterii i roztoczy,
• również tylko 30 minut wystarczy, by pozbyć się skutecznie 96% zarodników i pleśni,
• nieprzyjemne zapachy zostaną również znacznie zredukowane:
– cząsteczki dymu tytoniowego – po pół godzinie będzie ich do 99,9% mniej,
– zapachy psów i kotów – po pół godzinie będzie ich do 80% mniej,
– nieświeża żywność – po 30 minutach jej „aromat” zostanie zredukowany o 40%.


JAK KORZYSTAĆ Z LAMPY ZAPACHOWEJ? 

1. Postaw lampę na powierzchni odpornej na zaplamienie i wysokie temperatury. Zdejmij gasidło i kamień katalityczny (połączony) z knotem. Przy użyciu lejka wypełnij lampę wybranym wkładem zapachowym dedykowanym lampom katalitycznym do 2/3 objętości (musi pozostać wolna przestrzeń pomiędzy szyjką butelki a powierzchnią płynu). Pamiętaj: uważaj, by olejek się nie przelał, a jeśli tak się stało, wytrzyj wszystko do sucha nim przystąpisz do użycia lampy.


2. Umieść kamień z knotem ponownie w lampie, nałóż gasidło i pozostaw na lampie przez 20-30 minut (jeśli kamień będzie przykryty, zapach nie wyparuje), by umożliwić nasiąknięcie knota wybraną kompozycją zapachową.


3. Zdejmij gasidło, upewnij się, że kamień katalityczny jest prawidłowo osadzony i podpal go. Uwaga: nigdy nie dotykaj i nie wyjmuj kamienia, gdy jest popalony i nie zostawiaj płonącej lampy bez nadzoru, gdyż wysokość płomienia może sięgnąć nawet 15 cm!


4. Po upływie 3-4 minut zdmuchnij płomień (nigdy nie nakrywaj płonącego kamienia gasidłem lub ozdobną nakładką!). W tym momencie lampa rozpoczyna proces oczyszczania powietrza i nasycania go wybranym aromatem. Lampy używaj maksymalnie 30 minut w pomieszczeniu 16m2.

5. Kamień pozostaje gorący (również bez płomienia) przez cały proces uwalniania zapachu, czyli pobierania olejku przez knot. Dlatego, gdy lampa pracuje, nie przestawiaj jej ani nie dotykaj kamienia. Zabezpiecz go przykrywając ozdobną nakładką.

6. Aby zatrzymać proces wydzielania zapachu, zdejmij ozdobną nakładkę (uwaga: może być gorąca!) i przykryj kamień gasidłem (zabezpiecza on także olejek przed wyparowaniem, gdy lampa nie jest używana). Nie przestawiaj lampy przez następne 30 minut, nim nie ostygnie. 

7. Dbaj o to, by wybrany olejek zapachowy nie wypalał się do końca, ponieważ może to skrócić żywotność knota. Jeśli zaś planujesz przez dłuższy czas nie korzystać z lampy, przelej olejek z powrotem do butelki. 


WAŻNE OSTRZEŻENIA!

UWAGA: katalityczna lampa zapachowa to urządzenie, które wytwarza zapach pod wpływem podwyższonej temperatury. Palnik katalityczny – „knot” – rozgrzewa się do wartości 500 stopni°C!
Mimo iż jest to temperatura niższa niż w przypadku knota palącej się świecy, to należy zachować szczególną ostrożność podczas używania lampy zapachowej.

• Zawsze stawiaj katalityczną lampę zapachową na bezpiecznej – stabilnej i odpornej na zaplamienie – powierzchni, z dala od materiałów łatwopalnych.

• Natychmiast wytrzyj rozlany olejek (wkład zapachowy), ponieważ może on zniszczyć materiały syntetyczne lub powierzchnie lakierowane.

• W czasie palenia lampy zapachowej jej płomień może być wysoki (nawet 15 cm!). Upewnij się więc, że w pobliżu nie ma wiszących materiałów łatwopalnych.

• Kamień/knot nie uszczelnia lampy zapachowej. Olejek (wkład zapachowy) może wyciekać, gdy lampa nie będzie ustawiona w pozycji pionowej.

• Nigdy nie ciągnij za kamień katalityczny. By go wyjąć, chwyć za metalowy „kołnierz” znajdujący się bezpośrednio pod nim.

• Pamiętaj, że katalityczna lampa zapachowa w trakcie używania jest zawsze gorąca, mimo że wygląda na zimną.

Katalityczne lampy zapachowe mogą być używane tylko przez osoby dorosłe. Należy je trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych, zarówno w trakcie palenia, jak również po ich użyciu.

GOA – francuskie dyfuzory zapachowe

Francuskie dyfuzory Goa to ELEGANCKIE ZAPACHY DO POMIESZCZEŃ, które potrafią w jednej chwili zmienić wnętrze niczym najlepszy dekorator. Bogactwo ekskluzywnych aromatów (znanych z luksusowych perfum!) pomoże wykreować wymarzony wizerunek mieszkania... i jego właściciela.


TO WARTO WIEDZIEĆ!

 Marka GOA to kilkadziesiąt fantastycznych zapachów do wyboru i gwarancja intensywnych aromatów – 20% perfum i 80% alkoholu w każdym wkładzie zapachowym. 

 Dyfuzory działają oczywiście na zasadzie dyfuzji – patyczki lub kwiaty z tapioki nasiąkają płynnymi perfumami, po czym zapach paruje pod wpływem ciepła z otoczenia. 

 W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów karafek (m. in. porcelanowe i szklane) oraz nośników zapachu (rattanowe patyczki lub kwiaty z tapioki). Intensywność zapachu reguluje się za pomocą ilości patyczków. Zasada jest prosta – im więcej patyczków w karafce z perfumami, tym mocniejszy zapach. Patyczki można także co kilka tygodni obrócić, a co kilka miesięcy warto je wymienić.

 Trwałość? Trwałość i cena dyfuzora zależą przede wszystkim od jakości kompozycji zapachowej i samych patyczków. W przypadku marki Goa możemy liczyć nawet na 3 miesiące wybranego zapachu przy zastosowaniu klasycznej kompozycji o pojemności 200 ml i 9 miesięcy w przypadku linii Absolu Goa. 

Dzięki tak skomponowanej ofercie produktowej, każdy ma pewność, że znajdzie coś dla siebie – dyfuzor dopasowany stylem do wystroju pomieszczenia, pojemnością do jego przeznaczenia i zapachem do indywidualnych aromatycznych preferencji. Gamę produktów marki uzupełniają m. in. płyny do kominków zapachowych czy odświeżacze powietrza. 


KORZYŚCI Z UŻYCIA DYFUZORÓW – KARAFEK Z PATYCZKAMI:

Brak płomienia (ognia) oraz ciepła – w przeciwieństwie do świec, karafki nie potrzebują ognia, aby działać, są więc dla nich bezpieczniejszą alternatywą.

Karafki nie trzeba „włączać i wyłączać” – świece, jak również inne odświeżacze powietrza, działają tylko wtedy, gdy są zapalone lub włączone. Karafki działają non-stop i nie trzeba pamiętać o tym, aby je "aktywować".

Karafki nie dymią – zapach uwalniany przez świece jest przyjemny, ale dym, jaki może powstać przy paleniu już do przyjemnych nie należy (uwaga: prawidłowo palone świece z naszego portfolio nie dymią!).

Nie pozostawiają bałaganu – kadzidełka podczas palenia dają popiół, świece roztopiony wosk, a nasze karafki nie pozostawiają żadnych „efektów ubocznych”.


INSTRUKCJA OBSŁUGI DYFUZORÓW Z PATYCZKAMI:

Istnieje kilka bardzo prostych „technik”, aby wzmocnić doświadczenia zapachowe. Należy pamiętać o tym, że:

Pozycja dyfuzora jest kluczem
Nie mówimy, jak blisko dyfuzora trzeba usiąść. Chodzi o umieszczenie karafki w danym pomieszczeniu tak, żeby zapach, wykorzystując naturalny przepływ powietrza, „rozszedł się” się po nim. Oczywiste jest, że postawienie dyfuzora przy otwartym oknie spowoduje, że krócej będzie można cieszyć się wybranym zapachem. Należy wyczuć, jak przebiega ruch powietrza w pomieszczeniu i postawić dyfuzor dokładnie w połowie tej drogi.

Ilość patyczków w dyfuzorze
Przy pierwszym użyciu zawsze należy włożyć do karafki wszystkie patyczki. Zapach zacznie być wyczuwalny po ok. 3-4 godzinach. Jeśli aromat będzie zbyt intensywny, możemy usunąć kilka patyczków, zmniejszając tym samym powierzchnię parowania/dyfuzji.

Patyczki można odwracać
Załóżmy, że zapach jeszcze jest w karafce, ale nie wydaje się już tak intensywny, jak na początku. Wystarczy wtedy odwrócić patyczki do góry nogami, by ponownie powitać zapach w domu. To naprawdę takie proste! Mocno nasycone zapachem patyczki oraz optymalny przepływ powietrza i dyfuzor zachowuje się jak nowy!


CO TO JEST RATTAN – Z CZEGO WYKONANE SĄ PATYCZKI?

Rattan, zwany także trzcinopalmą lub trzciną hiszpańską, jest rośliną z rodziny palm rosnącą w strefie podzwrotnikowej. Rattan najwyższej jakości pochodzi z Indonezji. Żeby patyczki rattanowe doskonale absorbowały i uwalniały zapach zawarty w dyfuzorze, muszą spełniać następujące warunki (szacuje się je procentowo od 85-100% przy dobrej jakości patyczków):

mieć idealny wygląd powierzchni,

cechować się doskonałą mocą dyfuzyjną, czyli przepuszczalnością kanalików wewnątrz patyczka.

Wygląd powierzchni patyczków wynika z gatunku rattanu, z jakiego zostały wytworzone, a różnorodność gatunków wiąże się z różnymi kosztami. Kolejny ważny aspekt to rodzaj płynu, jaki patyczki mają przepuszczać i dostosowanie gatunku rattanu do rodzaju tego płynu.

Według naszych doświadczeń rynek światowy oferuje zwykle trzy rodzaje płynów do dyfuzorów: bazujące na oleju, alkoholu lub wodzie. Producenci z Europy częściej używają alkoholu jako podstawy, natomiast producenci z USA zwykle stosują rozpuszczalniki naftowe jak DPMA (zgodnie z wytycznymi VOC), choć czasami niektórzy z nich, chcąc zredukować koszty i pozostać w zgodzie z prawem, używają wody dejonizowanej zmieszanej z zapachem.

I na koniec uwaga na sposób koloryzowania patyczków: nie powinny barwić płynu bez względu na jego bazę! Po tym m. in. poznacie te naprawdę najwyższej jakości!

PRICES CANDLE'S –  BRYTYJSKA MARKA Z KRÓLEWSKIMI TRADYCJAMI NA RYNKU OD PONAD 190 LAT! 

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:

 Świece Price's Candle to świece z królewską tradycją, od 190 lat robią za tło na królewskich uroczystościach.

 Marka Price's Candle działa nieprzerwanie od roku 1830. To chyba coś oznacza? Niesamowita jakość oraz zaufanie które posiada ta marka mówią same za siebie.

 Świece są niezwykle wydajne, największy słoik starczy nam aż do 150 godzin palenia.

 W skład oferty świec Price's Candle wchodzą trzy rodzaje świec, świeca duża 630g, świeca mała 100g, oraz świece Tin o gramataurze 100 g wykonane w puszce z poliwęglanu .

           

VICTOR VAISSIER PARIS –  francuskie SOJOWE świece zapachowe w ELEGANCKIM SZKLE


Victor Vaissier to francuskie SOJOWE ŚWIECE zapachowe zamknięte w uroczym szkle – czarnych, niebieskich, zielonych, szarych lub czerwonych, które idealnie wpasowują się w NAJNOWSZE TRENDY!

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:

 Są #vegan – do ich wytworzenia nie zostały użyte żadne produkty pochodzenia zwierzęcego.

 Unikacie GMO? Te świece są #gmofree

 Żadna świeca nigdy nie była testowana na zwierzętach. W czasie produkcji nie ucierpiało także żadne zwierzę, stąd świece Victor Vaissier można uznać za #nottestedonanimal oraz #crueltyfree.

 Gramatura to 220 gram, a czas palenia do 45 godzin

Do wyboru jest dziewięć zapachówDELUXEHOMEART – duńskie świece LED wykonane z parafiny


Linia DELUXEHOMEART to wyjątkowe świece, to romantyczny nastrój bez ognia. Nastrój tworzą naturalnie migoczące diody imitujące płomień. 


UWAGA: świece są zasilane bateriami !

Ich realistyczny wygląd, wykonanie z wosku, prawnie chronione rozwiązanie "wet-wax", siedmioledowe źródło światła i bezpieczeństwo użytkowania uwiedzie każdego. 

Różnorodność rozmiarów świec - średnice 50 mm, 75mm, 100 mm oraz wysokość do 380 mm 

Świece sterowane pilotem, posiadają trzy poziomy intensywności natężenia światła

Świece LED mają szerokie zastosowanie od domowych wnętrz, poprzez gabinety SPA, restauracje, hotele po biura i kancelarie.

ESPRIT PROVENCE – francuskie mydła z Prowansji

ESPRIT PROVENCE to wiodący francuski producent ręcznie robionych, MYDEŁ z siedzibą w Awinionie. Mydła Esprit Provence są w 100% produktem  francuskim – począwszy od kreacji,  zapach po jego wytworzenie, wszystko może z dumą nosić podpis „Made in FRANCE”. 

 Kolekcja mydeł prowansalskich z oliwą z oliwek, masłem shea oraz olejkami eterycznymi produkowana jest we Francji w 98 % z naturalnych składników. Dzięki unikatowej kompozycji naturalnych składników mydła te są idealne do oczyszczania, nawilżania i łagodzenia nawet wrażliwej skóry.

W kolekcji mamy również typowe mydła Marsylskie…

Mydło marsylskie Savon de Marseille Extra Pure 72% z oliwa z oliwek wytwarzane jest tradycyjną metodą w kociołku, która nie zmieniła się od czasów jej powstania, kilkaset lat temu na wybrzeżach Morza Śródziemnego. Dzięki dużemu dodatkowi naturalnej oliwy z oliwek z Prowansji mydło ma łagodny, ciepły oliwkowy zapach nasiąknięty śródziemnomorskim słońcem.

Mydło nie zawiera perfum, oleju palmowego, barwników i konserwantów oraz jest w 100% z naturalnych składników. To sprawia, że jest odpowiednie do wszystkich rodzajów skóry oraz można je stosować nawet do mycia delikatnej skóry twarzy. Odżywia, nawilża i pozostawia niezrównanie miękką skórę.

Mydło marsylskie dzięki swym właściwością ściągającym, głęboko oczyszczającym oraz dezynfekującym polecane jest nawet dla skóry z problemami czy drobnymi rankami.

CRISTALINAS – hiszpańskie dyfuzory zapachowe BEZ ALKOHOLU

Cristalinas to marka ZAPACHÓW DO WNĘTRZ hiszpańskiej firmy Hugworld International Distributions SL z siedzibą w Madrycie. To co wyróżnia te produkty to fakt, że w żadnym z nich nie znajdziemy alkoholu – są 100% ALCOHOL FREE.


Dostępne w naszej ofercie dyfuzory zapachowe i odświeżacze powietrza to skoncentrowane perfumy do wnętrz - oczywiście BEZ ALKOHOLU - które zawierają naturalne esencje, stanowiące „dusze” kwiatów, roślin i owoców (w zależności od wybranego aromatu).

Dyfuzory zapachowe dostępne są w klasycznych szklanych karafkach albo opakowaniach z drewna z recyklingu, które doskonale wpisują się w trend hygge&eco. W zależności od pojemności, dyfuzor będzie zachwycał pięknym zapachem od 4 tygodni (przy pojemności 20 ml) nawet do 3 miesięcy (przy pojemności 180 ml).

CZY WIECIE, ŻE...?

…jesteśmy w stanie zapamiętać ponad miliard różnych zapachów, podczas gdy nasz mózg jest w stanie zachować w pamięci „tylko” 200 kolorów? I to właśnie te dwa zmysły - węch i wzrok - zainspirowały markę Cristalinas do stworzenia kolekcji COLORTERAPIA. Artystka Sara Landeta zaprojektowała oryginalne ilustracje na każdy z 5 produktów z tej kolorowej kolekcji tak, by idealnie odzwierciedlały zamknięte w eleganckich flakonikach aromaty. Podobnie jak wszystkie produkty Cristalinas, zapachy z gamy COLORTERAPIA nie zawierają alkoholu, zaś okres ich trwałości to 3 miesiące. Intensywność zapachu można regulować umieszczając odpowiednio mniej lub więcej rattanowych patyczków (nie odbarwiają się!) i/lub obracając je co kilkanaście dni.


MARTA LA FARFALLA – włoskie zapachy do samochodu i garderoby FraBer

Marta La Farfalla i Bean to dwa włoskie ZAPACHOWE ROZWIĄZANIA DO SAMOCHODU. W zależności od preferencji dotyczących aromatów, jak i tych w zakresie designu, mamy do wyboru stylowe motylki Marta La Farfalla lub bardziej klasyczne „fasolki”, czyli Beany.


• Klasyczne, czyli małe, MOTYLKI występują w kilkunastu wariantach zapachowym, m. in. Black Orchid, Sicily, Strawberry, Black Forest, Vanilla & Ginger czy Pink Roses. Natomiast motyle XXL to 3 aromaty do wyboru: Jungle, Floral i Fruity. Bez względu na rozmiar, każdy motylek to 30% perfum „zamkniętych” w przypominającym silikon tworzywie, dzięki czemu wybranym zapachem można cieszyć się przez wiele tygodni. Ważna rada: motylek jest przeznaczony do wpięcia w otwory wentylacyjne, ale (zwłaszcza, gdy zapach wyda się za mocny) można go przypiąć w każdym innym (byle nieograniczającym widoczności) miejscu w pojeździe. Ponadto Marta La Farfalla to także 3 pachnące zawieszki: Black Orchid, Vanilla & Ginger lub Black Forest (wykonane z tego samego materiału, z taką samą ilością perfum). To opcja dla fanów zapachów Marty, ale tych preferujących bardziej klasyczną formę zapachu (nawiązującą do znanych od lat zawieszek z tektury).• BEANY, czyli „fasolki” mają specjalnie zaprojektowany tył, tak żeby zwiększyć powierzchnię ich kontaktu nawiewiem dla zapewnienie maksymalnej dyfuzji wybranego aromatu. Co wygodne, można dokupić sam wkład zapachowy bez konieczności nabycia całkiem nowej „fasolki”. A jak wybrać swoją „fasolę”? Na podstawie swojego stylu życia, hobby lub ulubionego koloru. Do wyboru mamy m. in.: Bean Sporty: zapach intensywny i pełny, Bean Balance: zapach lekki i musujący, Bean Glamour: zapach dosłownie odurzający, Bean Casual: zapach owocowy i świeży czy Bean Classic: zapach stylowy i wyrafinowany.