Nasze marki

Village Candle - amerykański sen o zapachu!

Jeśli uwielbiasz świecie w słoikach – cudownie pachnące i równie wspaniale wyglądające, pewnie marka Village Candle jest Ci doskonale znana. Jeśli jednak nie, przygotuj się – zabieramy Cię w ekscytującą podróż do świata najpiękniejszych aromatów w stylu „made i USA”!

The Village Fragrance Company to wiodący amerykański producent ręcznie robionych, perfumowanych świec z siedzibą w Wells w stanie Maine. Świece Village Candle są w 100% produktem amerykańskim – począwszy od kreacji zapachu po jego wytworzenie, wszystko może z dumą nosić podpis „Made in USA”.
W Polsce, jak i w kilkunastu krajach Europy Centralnej i Wschodniej,
wyłącznym dystrybutorem produktów marki jest firma Aromanti.

Co warto wiedzieć o świecach Village Candle? 

To idealne połączenie doskonałej jakości i atrakcyjnej ceny. Każda świeca wykonana została ręcznie, pod ścisłą kontrolą jakości, dzięki czemu w Twoje ręce trafia małe dzieło sztuki. Najwyższej jakości wosk (100% parafina spożywcza), czyste olejki zapachowe i ekstrakty roślinne z całego świata, a do tego klasyczne opakowania to klucz do sukcesu tej prawdziwie amerykańskiej marki. Wart wspomnienia jest także fakt, że wszystkie chemikalia i elementy woskowe wykorzystywane przy produkcji świec są zgodne z certyfikatem „Material Safety Data Sheet”, wydanym przez Sasol Wax Americas Inc. 

Ale to nie wszystko, bo na uwagę zasługuje także… knot! Tak, dobrze czytacie – dobry knot to połowa sukcesu, a Village Candle w tej materii wykonało naprawdę „good job”. Knot Village Candle jest bawełniano-papierowy, dzięki czemu świeca nie dymi i nie zostawia sadzy, wypalając się przy tym do samego końca bez tunelowania (nie zostawiając na ściankach zmarnowanego w ten sposób wosku). Wniosek? Więcej światła i pełen słój czystego zapachu! Czy można chcieć więcej? Pewnie że można – dwóch knotów! Dwa knoty mają świece w 3 największych słoikach (Premium Candle Jars). Efekt? Jeszcze bardziej intensywny zapach, który naprawdę uzależnia… Poza tym dwa knoty dają po prostu piękniejszy blask, tworząc  tym samym niepowtarzalną atmosferę – wprawiają w niespotykany nastrój i doskonale relaksują.

W kolekcjach Village Candle dostępne są duże, średnie i małe słoiki, świeczki typu mini glass i votive oraz woski zapachowe. Marka regularnie przygotowuje również wiele ozdobnych gadżetów, m. in. piękne podstawki i klosze.

 

 

Ashleigh & Burwood - artystyczne lampy zapachowe

Porcelanowe, ceramiczne lub szklane. Eleganckie i precyzyjnie wykonane. Niepowtarzalne jak małe dzieła sztuki. Takie są Lampy Zapachowe brytyjskiej marki Ashleigh & Burwood. To prawdziwa gratka dla miłośników pięknych, a jednocześnie praktycznych przedmiotów.

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi zapachami. I pięknymi przedmiotami. Lampy Ashleigh & Burwood to kwintesencja klasy i stylu. Oraz brytyjskości! I tak, jak niepowtarzalne są nasze osobowości, tak i lampy Ashleigh & Burwood wyróżniają się oryginalnymi wzorami, których nie znajdziecie w ofercie żadnej innej marki.

Ashleigh & Burwood - lampy do zadań specjalnych?

Tak, na taką opinię także zasługują. Dlaczego? Ponieważ lampy Ashleigh & Burwood to nie tylko sposób na cudowny zapach w sypialni, na tarasie czy łazience, ale także metoda na pozbycie się niechcianych woni. Pożegnaj więc niepożądane ślady zapachowe, jakie zostawiły domowe zwierzęta czy Twoje zabawy w kuchni i powitaj całą moc najpiękniejszych aromatów. Wystarczy, że wybierzesz jedną z wyrafinowanych, romantycznych, dyskretnie eleganckich czy wyjątkowo bogato zdobionych lamp, by przez długi czas cieszyć się ulubionymi zapachami.

Ale to nie wszystko! Pamiętaj, że nie wszystkie lampy zapachowe produkowane są wedle tak samo wysokich standardów! Jeśli chcesz uniknąć rozczarowania upewnij się, że wybrana przez Ciebie lampa, jak i sam dedykowany jej zapach, zostały sprawdzone w przez niezależną pracownię badań. Lampy Ashleigh & Burwood mogą pochwalić się pozytywnymi wynikami testów przeprowadzonych przez Independent Laboratory Research, z których wynika, że pomagają niszczyć najbardziej pospolite bakterie i nie przyjemne zapachy w gospodarstwach domowych.
Bakterie E. coli? 99% zniszczonych po 3 godzinach!
Roztocza? 99% wyeliminowanych po 90 minutach!
Zarodniki pleśni? 3 godziny i nie ma śladu po 99,9% z nich,
podobnie jak po dymie tytoniowych, na pożegnanie którego wystarczy zaledwie pół godziny.

Jak działa palnik katalityczny?

Tajemnicą Lampy Zapachowej jest jej palnik katalityczny. Gdy palnik ten zostanie podgrzany, rozpoczyna się proces katalitycznego spalania. W efekcie tego procesu przepływające przez kontur palnika powietrze niszczy bakterie i niweluje nieprzyjemne zapachy. Jednocześnie lampa uwalnia poprzez kamień wybrany aromat. Rozwiązanie równie proste, co skuteczne! Specjalny olejek zapachowy, dobrany do indywidualnych preferencji, to więc idealny (i na pewno najpiękniej pachnący!) sposób na stworzenie harmonijnego i odprężającego klimatu, który bezpośrednio przekłada się na poczucie ochrony zdrowia. Wystarczy już 30 minut, by przekształcić przeciętny pokój (56m3) w oazę spokoju i radości na wiele, wiele godzin…

 

 

Goa – francuskie dyfuzory zapachowe

Jak Francja, to elegancja, prawda? I właśnie takie są dyfuzory zapachowe francuskiej marki Goa. To kwintesencja określenia „magnifique” w kontekście przedmiotów użytkowych. I to od ponad 20 lat!

Dyfuzor zapachowy. Niby nic. Ot, szklana karafka z wystającymi z niej patyczkami. Które pachną. Chwilę. Ale czy na pewno? W przypadku francuskich dyfuzorów zapachowych aż chce się krzyknąć "non, non, non"!

Dyfuzor zapachowy, czyli co?

Dyfuzor zapachowy to rzeczywiście nic innego, jak szklany pojemniczek, z którego wystają patyczki, dzięki czemu wokół unosi się aromat wybranej kompozycji. Działa na zasadzie dyfuzji - patyczki nasiąkają płynnymi perfumami, po czym, pod wpływem ciepła z otoczenia, powoli odparowują uwalniając piękny zapach. O ile jednak kiedyś do wyboru mieliśmy jeden czy dwa wzory, o tyle teraz możemy wybierać spomiędzy naprawdę wielu wariantów, tak żeby dyfuzor z jednej strony stał się pasującym do wystroju elementem wyposażenia, z drugiej zaś po prostu się nam podobał.

Obecnie rynek oferuje różne dyfuzory, które różnią się między sobą zarówno wyglądem samej karafki czy rodzajem kompozycji zapachowej, ja również kształtem i kolorem patyczków. Niektóre z nich są bardzo proste i niepozorne, klasyczne i nierzucające się w oczy, inne wręcz wzrok (i nos!) przyciągają ciekawym designem samej butelki, jak również kolorystyką nośników zapachu, czyli wspomnianych już rattanowych patyczków. Warto przy tym pamiętać, że karafki wcale nie muszą być przezroczyste i szklane. Mogą być np. wykonane z porcelany i stać się ciekawą, nieoczywistą ozdobą, gdy zapach się ulotni.

A ile zapach wyczarowany przy użyciu tego typu dyfuzora będzie się utrzymywał? Trwałość i cena dyfuzora zależą przede wszystkim od jakości kompozycji zapachowej i samych patyczków. W przypadku marki Goa możemy liczyć nawet 3(!) miesiące wybranego aromatu (przy zastosowaniu kompozycji o pojemności 250 ml), który dzień po dniu będzie otulał dane wnętrze.

W swojej ofercie marka Goa posiada kilka odmiennych rodzajów dyfuzorów, różniących się pomiędzy sobą zarówno pojemnością, jak i kształtem. Dzięki temu każdy ma pewność, że znajdzie coś dla siebie – dyfuzor dopasowany stylem do wystroju pomieszczenia, pojemnością do jego przeznaczenia i zapachem do indywidualnych aromatycznych preferencji.

 

  

Amora - dyfuzory ultrasoniczne

Dyfuzory ultrasoniczne Amora Scent Hub to mariaż piękna i technologii. Doskonały wybór zarówno dla amatorów pięknych zapachów zamkniętych w oryginalnych formach, jak i po prostu fanów technologicznych gadżetów, zapewniający multisensoryczne doznania (światło, zapach, dźwięk).

Myśląc o źródle zapachu do domu czy biura najczęściej do głowy przychodzą nam klasyczne świece czy kominki zapachowe, ewentualnie lampy. I to jak najbardziej trafne skojarzenie – przecież potrafią pięknie pachnieć, a jeśli zadbamy, by ich design komponował się z wnętrzem, stają się ważnym elementem jego aranżacji. Ale to nie jedyne, co w tej materii oferuje nam rynek. Jeśli pachnący gadżet ma być, no właśnie, gadżetem, warto zainteresować się dyfuzorami ultrasonicznymi, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowocześnie urządzonym mieszkaniu całej rodziny, jak i męskiej garsonierze czy najbardziej eleganckim biurze.

Dyfuzor ultrasoniczny - mariaż zapachu i technologii

Na czym polega technologia ultrasoniczna? Na spodzie zbiorniczka z wodą, do którego należy dodać wybrany olejek zapachowy, znajduje się mała ceramiczna płytka. Wibruje ona z wysoką częstotliwością, sprawiając że cząsteczki wody i olejków rozbijane są na mikrocząsteczki. Te zaś unoszą się w powietrzu w postaci zimnej mgły. Co ważne, i wygodne!, w dyfuzorach ultrasonicznych można stosować dowolne olejki zapachowe/olejki eteryczne (popularnie zwane olejkami do kominków zapachowych). Granicą jest tylko Twoja aromatyczna wyobraźnia!

A i to nie wszystko, bo dyfuzor ultrasoniczny może mieć, na pierwszy rzut oka (i nosa!) nieoczywiste, technologiczne zalety. Przykład? Co powiesz na urządzenie, które jest nie tylko źródłem pięknego zapachu, stanowi ciekawy element wyposażenia wnętrza, ale jest także… głośnikiem? Niektóre modele mają m.in. funkcję odtwarzania muzyki za pomocą urządzeń sparowanych przez Bluetooth® – wystarczy np. smartfon, by Amora Scent Hub stała się głośnikiem.

 

 

 

 

do góry
instagram FB Blog
Sklep internetowy Shoper.pl