Goa

Goa – francuskie dyfuzory zapachowe

Jak Francja, to elegancja, prawda? I właśnie takie są dyfuzory zapachowe francuskiej marki Clem. Goa, bo o nich mowa, to kwintesencja określenia „magnifique” w kontekście przedmiotów użytkowych. I to od ponad 20 lat!

Dyfuzor zapachowy. Niby nic. Ot, szklana karafka z wystającymi z niej patyczkami. Które pachną. Chwilę. Ale czy na pewno? W przypadku francuskich dyfuzorów zapachowych aż chce się krzyknąć non, non, non!

Dyfuzor zapachowy, czyli co?

Dyfuzor zapachowy to rzeczywiście nic innego, jak szklany pojemniczek, z którego wystają patyczki, dzięki czemu wokół unosi się aromat wybranej kompozycji. Działa na zasadzie dyfuzji - patyczki nasiąkają płynnymi perfumami, po czym, pod wpływem ciepła z otoczenia, powoli odparowują uwalniając piękny zapach. O ile jednak kiedyś do wyboru mieliśmy jeden czy dwa wzory, o tyle teraz możemy wybierać spomiędzy naprawdę wielu wariantów, tak żeby dyfuzor z jednej strony stał się pasującym do wystroju elementem wyposażenia, z drugiej zaś po prostu się nam podobał.

Obecnie rynek oferuje różne dyfuzory, które różnią się między sobą zarówno wyglądem samej karafki czy rodzajem kompozycji zapachowej, ja również kształtem i kolorem patyczków. Niektóre z nich są bardzo proste i niepozorne, klasyczne i nierzucające się w oczy, inne wręcz wzrok (i nos!) przyciągają ciekawym designem samej butelki, jak również kolorystyką nośników zapachu, czyli wspomnianych już rattanowych patyczków. Warto przy tym pamiętać, że karafki wcale nie muszą być przezroczyste i szklane. Mogą być np. wykonane z porcelany i stać się ciekawą, nieoczywistą ozdobą, gdy zapach się ulotni.

A ile zapach wyczarowany przy użyciu tego typu dyfuzora będzie się utrzymywał? Trwałość i cena dyfuzora zależą przede wszystkim od jakości kompozycji zapachowej i samych patyczków. W przypadku marki Goa możemy liczyć nawet na 1-3(!) miesiące wybranego aromatu (przy zastosowaniu kompozycji o pojemności 200 ml), który dzień po dniu będzie otulał dane wnętrze.

W swojej ofercie marka Goa posiada kilka odmiennych rodzajów dyfuzorów, różniących się pomiędzy sobą zarówno pojemnością, jak i kształtem. Dzięki temu każdy ma pewność, że znajdzie coś dla siebie – dyfuzor dopasowany stylem do wystroju pomieszczenia, pojemnością do jego przeznaczenia i zapachem do indywidualnych aromatycznych preferencji.

do góry
instagram FB Blog
Sklep internetowy Shoper.pl