Bezpieczne płatności Szybka dostawa zamówień już od 99 zł GRATIS ! Kontakt tel. (22) 337 18 18, email: sklep@aromanti.pl                                  DPD Pickup - Punkt / Automat -  7,50 zł  Orlen Paczka 10,00 zł   InPost Paczkomat  -  12,00 zł    DHL Kurier -  15,00 zł

W jaki sposób lampy zapachowe oczyszczają powietrze?

03/09/2021 06:12:11

Pandemia koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 (potencjalnie śmiertelną!) sprawiła, że wielu z nas – zgodnie z zaleceniami WHO – dużo więcej czasu spędza w domu. To świetnie, ale tym bardziej właśnie teraz warto zadbać o to, by powietrze jakim oddychamy, było jak najczystszeMoże w tym pomóc katalityczna lampa zapachowa od Ashleigh & Burwood

Historia lamp zapachowych sięga 1898 roku, kiedy to francuski farmaceuta stworzył katalityczny system spalania w celu dezynfekcji powietrza w szpitalach. W Ashleigh & Burwood dopracowano tę metodę oczyszczania tak, by mogła mieć zastosowanie w przeznaczonych przede wszystkim do prywatnych pomieszczeń lampach zapachowych.

Jak działa lampa katalityczna?

Lampy Ashleigh & Burwood działają na zasadzie katalitycznego spalania. Kamień katalityczny składa się z dwóch części – wewnętrznej i zewnętrznej. Zewnętrzna część pokryta jest platyną, która działa jak katalizator i osiąga temperaturę ok. 500°C, podczas gdy sekcja wewnętrzna pozostaje znacznie chłodniejsza, osiągając temperaturę poniżej 200°C. Ta niższa temperatura pozwala skutecznie rozproszyć aromat w powietrzu bez jego wypalania lub zmiany nut zapachowych wybranego wkładu. Podstawą każdego aromatu jest zaś alkohol izopropylowy – to ta sama forma alkoholu, jaka znajduje się m.in. w preparatach do dezynfekcji używanych w szpitalach. Do tego dochodzi woda destylowana i sama kompozycja zapachowa.

Czystsze powietrze od zaraz!

Lampy Ashleigh & Burwood zostały przetestowane w laboratorium, dzięki czemu mamy dowody na to, że utleniany alkohol izopropylowy niszczy nieprzyjemne zapachy, bakterie, roztocza i zarodniki pleśni. Katalityczne spalanie uwalnia bowiem tlen i ozon. Ten drugi szybko i łatwo reaguje w powietrzu, usuwając nieprzyjemne zapachy i pozostawiając jednocześnie czysty, wyraźny zapach. Ozon jest również kluczowym czynnikiem w niszczeniu wspomnianych już bakterii, zarodników pleśni i roztoczy. Jak działa? Utlenia materiał organiczny w błonach komórkowych i osłabia ścianę komórkową, prowadząc jej pęknięcia, co zaś powoduje niemal natychmiastową śmierć komórki.

Szybko i skutecznie!

Lampa katalityczna skutecznie i szybko oczyszcza duże ilości powietrza, ponieważ „wyciąga” chłodne powietrze – krążące nisko – z pomieszczenia, a w zamian „daje” (emituje) ciepłe, pachnące powietrze, które unosi się. Jak udowodniono w niezależnych testach laboratoryjnych, ta ciągła wymiana chłodnego („niskiego”) powietrza i ciepłego („wysokiego”) powietrza oznacza, że dzięki lampie:

• ​​w zaledwie 30 minut powietrze zostanie oczyszczone z 99% bakterii i roztoczy,
• również tylko 30 minut wystarczy, by pozbyć się skutecznie 96% zarodników i pleśni,
• nieprzyjemne zapachy zostaną również znacznie zredukowane:
– cząsteczki dymu tytoniowego – po pół godzinie będzie ich do 99,9% mniej,
– zapachy psów i kotów – po pół godzinie będzie ich do 80% mniej,
– nieświeża żywność – po 30 minutach jej „aromat” zostanie zredukowany o 40%.

O tym jak korzystać z lampy i o jakich ostrzeżeniach należy pamiętać, możecie przeczytać tutaj: Nasze Marki .